PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101039}
6,0 248
ocen
6,0 10 1 248
Oliver Twist
powrót do forum serialu Oliver Twist

film zaczyna sie od środka powiesci, co zapewne miało być nowatorskim posunięciem, ale niestety nie jest. jeśli nie czytało się książki, przez około 20 minut nie wie się kto jest kim i w ogóle que pasa...

janethegr8

Też tak myślę. Zaczynanie od środka się nie sprawdziło... :P

ocenił(a) serial na 10
janethegr8

dlaczego od środka? 6 godzin trwa film i jest to najdłuższa, najdokładniejsza i najładniejsza wersja Olivera jaką oglądałam (a widziałam 4). jest tam wiele rzeczy których nawet w książce nie ma, takie dopowiedziane, wyjaśnione lepiej (przynajmniej tak mi się wydaje, książkę dawno czytałam). może oglądaliście ostatnie 2 godziny bo kiedyś był taki dodatek do gazety, ale całe 6 godzin jest na youtube o ile nie usunęli.

ocenił(a) serial na 6
janethegr8

Wiele dodano lub pozmieniano niepotrzebnie.Ma nużące chwile. Wiele osób jest zadowolonych ze szczęśliwego zakończenia dla Monksa, który ma tu zmieniony charakter-jest schorowanym słabeuszem, uzależnionym i zmuszonym do zła przez matkę-mężobójczynię.Ta zmiana sprawia,że widzowie mu współczują i dobrze życzą, a w powieści on był schorowanym, tchórzliwym intrygantem,draniem pałającym nienawiścią do przyrodniego brata i chcącym zgarnąć cały majątek ojca dla siebie. Na plus zaliczam sceny ostatnie z Siksem (świetnie pokazanie zachowania człowieka,który właśnie dopuścił się brutalnego mordu,ucieka przed tłumem i wyrzutami sumienia). Adaptacja się wyróżnia i to też można zaliczyć na +.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones