PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695659}
7,3 151 690
ocen
7,3 10 1 151690
6,3 22
oceny krytyków
Everest
powrót do forum filmu Everest

Jestem świeżo po seansie i nie do końca rozumiem losy tej postaci. Jesli dobrze pamiętam Rob powiedzial mu aby odczekał 30 min i zaczał sie ponownie wspinać lub w przypadku dalszych problemow ze wzrokiem najzwyczajniej w swiecie wrocil do obozu - i tutaj pojawia sie moje pytanie po jaka cholere Beck czekal tyle godzin pod Everestem, zamarazajac i tracac spora czesc zdrowia skoro mogl spokojnie zejsc samemu lub z osobami ktore juz zdobyly szczyt i kieruja sie na dol? Strasznie to głupie i naiwne.
W ksiazce sytuacja jest przedstawiona nieco inaczej a mianowicie Rob nakazal mu czekać w tym miejscu do czasu jego powrotu, co moim zdaniem bylo beznadziejne ze strony Halla, ponieważ pomijajac juz sam fakt czekania kilku godizn to jeszcze Rob bezczelnie wrocil sie na szczyt z Hansenem, tak jakby w ogole zapomnial ze ktos na niego czeka

kenny01

Też nie do końca to zrozumiałam. Mam wrażenie, że po prostu się ze sobą nie dogadali, jako że Beck już średnio kontaktował. Schodzącym ze szczytu powiedział, że Hall kazał mu na siebie zaczekać. Z kolei Hall mówi w pewnym momencie "Powiedziałem mu, że ma ruszyć w dół z pierwszymi, którzy będą schodzić" (nie dokładnie tymi słowy, ale sens ten sam).

ocenił(a) film na 8
kenny01

W swojej książce Everest - Na pewną śmierć Beck, opisał, że Hall kazał mu odczekać pół godziny i albo ruszyć w górę albo zostać i na niego czekać. Jeśli by zaczął schodzić, to Hall by nie wiedział co się z nim stało. Dlatego kiedy tych 3 wspinaczy mu zaproponowało, żeby poszedł z nimi odmówił im. Później zaczął schodzić z innymi, bo Hall nie wracał i Beck wiedział, że już nie ważna jest ich umowa, ponieważ najprawdopodobniej nikt nie da rady zejść.

Polecam Jego książkę, pisze on bardziej o swoim życiu przed i po Everest, ale całą tragedię też opisuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones