Keira Knightley

Keira Christina Knightley

8,0
66 824 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Keira Knightley

Niżej niż Mila Kunis? Keira powinna być w pierwszej dwudziestce ...

ldnfan

Też o tym myślałam ;)

ldnfan

no właśnie...

ldnfan

dokładnie , PIONA !

ldnfan

Właściwie mnie śmieszycie. Ale ten temat jest przerabiany co kilka mc kiedy jakaś ładna buźka pojawi się w hicie kinowym (nie koniecznie jakość idzie z oglądalnością), od razu znajdują się rzesze fanów które w najlepszym razie obejrzą jeszcze z dwa filmy z nią żeby nie było że widzieli tylko hit. Później wojują z uporem wartym lepszej sprawy o jej miejsce w rankingu na stronie o której zapewne ona nawet nie wie. A za rok pojawi się kolejna gwiazdeczka z jakimś hitem i ją z rankingu wypchnie. Taka kolej rzeczy.
A wy do pierwszej dwudziestki chcecie ją wpychać, za co? Aktoreczka 10lat dopiero gra w pierwszej lidze, tak naprawdę zagrała w 3-4 liczących się filmach i to z aktorami którzy ją przyćmili.
Jej talentu samego w sobie oceniać nie będę ponieważ nie jestem obiektywny, ona jest dla mnie odpychająca.
Powiem tylko że np. Olivia Wilde którą bardzo lubię jest na 20 miejscu, a zasługuje na nie jeszcze mniej niż Keira na 31.
Niestety tak jest jak ranking tworzą głosy ludzi oceniających urodę, czy sezonowy hit a nie dorobek filmowy czy talent.
Tak więc weźcie na wstrzymanie hormony.

LordNeo

Bardzo dużo racji masz w tym co piszesz, ale czy ocena 1 to nie jest jednak przesada, to tak jak by była najgorsza na świecie w to to nawet ty nie wierzysz a więc co dajesz aktorom gorszym od niej ?

marcin_losiek

1 zapewne w stosunku do niej jest lekko przesadzona, jednak to jest moja subiektywna opinia oparta mówiąc wprost na wstręcie do jej wizualnej strony osoby. Nie zwykłem szastać 1-kami, ale jak ją widzę to mnie taka złość bierze, że albo mogę się wyładować w ten sposób albo listy z pogróżkami. Niestety poczta do stanów jest dość droga. Myślę że na 6 - 7+ na pewno zasługuje, ale w życiu należy się trochę małych przyjemności. Zresztą moja jedynka zginie w rzece 10-ek.

LordNeo

Gdybyś dokładniej patrzył może byś dostrzegł Jej wszechstronność. Ratuje większość filmów. Btw, karierę Keiry śledzę od dłuższego czasu, nie wiem jak pozostali. Ale pewnie i tak Cię to nie przekonuje. Faktem jest jednak, że to jedna z lepszych aktorek współczesnego kina, Mila Kunis czy Jennifer Lawrence są przy Niej amatorkami.

ldnfan

Kunis czy Lowrence, też znalazłeś porównanie, żadna tak naprawdę nie brała udziału w produkcji z pierwszego zdarzenia, a gdyby nie sukces "Piratów" a Keirze też by mało kto słyszał, zresztą z głównych bohaterów wypadła najsłabiej, nawet przy Blomie, który też jest przeciętniakiem. A z tym że jest jedną z lepszych aktorek to w ogóle pojechałeś. A jak już to teraźniejszego, nie współczesnego, za 5 latek zastąpi ją następna ładna buzi i jej współczesność się skończy tak jak wielu gwiazdeczek przed nią. A tak jak już piszesz że ratuje większość filmów to może jakieś wymień, bo w tych w których ja ją widziałem to pierwszych skrzypiec nigdy nie grała.

LordNeo

Na Lawrence jest aktualnie wielki booom , ostatni film z nią ("Poradnik pozytywnego myślenia") ma kilka nominacji do Oskara, Ona sama też jest chyba nominowana. Jeżeli łącząc "Piratów" z sukcesem masz na myśli ilość zarobionych pieniędzy w pierwszych dniach wyświetlania , to film "Igrzyska Śmierci " z jej udziałem zarobił niebywałą sumę i też był hitem. Moim zdaniem wszędzie Keira wypada znakomicie, uratowała film "Niebezpieczna metoda", który był przereklamowany i przeceniony, a Ona przekonująco zagrała opętaną, aż czuło się jej chorobę. Swoją rolą wniosła tam świeżość i wiarygodność, podobnie jak w "Dumie i uprzedzeniu", zagrała inteligentną, delikatną Elizabeth Bennet. Annę Kareninę też uratowała, bo film raczej nie należy do udanych. W " Księżnej" zagrała przejmująco tytułową bohaterkę. Mila Kunis od pewnego czasu też jest w centrum zainteresowania, i choć najbardziej ludzie pamiętają ją z filmu "To tylko seks" (który też był w swoim czasie jednym z najczęściej oglądanych filmów), to dostaje coraz to nowe role (głównie w mało wymagających komediach) i dla niektórych może znaczyć tyle samo co Keira, a nie powinna. Keira natomiast nie uchodzi za symbol seksu ani istną piękność, ludzie krytykują jej anoreksję i krzywy zgryz (za te cechy charakterystyczne ją uwielbiam), dlatego wątpię, iż by była, jak to stwierdziłeś "ładną buzią". Powiedziałam "jedną z lepszych aktorek współcześnie" , nie porównuję ją do Meryl Streep czy nie wiem kogo masz tam na myśli, bo to jeszcze nie czas. Temat zarzuciłam, ot tak, spojrzałam na ranking (I'm a girl dude :)) i klawiatura poszła w ruch, nie obchodzi mnie, że Keira tego nie widzi :D Także zobacz więcej filmów z Nią, albo nie wysuwaj pochopnych wniosków, ani też nie szykuj żadnych odgórnych nalotów, nawet na inne tematy :) Peace? A i jeszcze a propo filmów z Keira, film krótkometrażowy - "Steve", gdzie niezwykle skutecznie stara się mieć akcent szkocki, no i film zdecydowanie nie miał być nastawiony na sukces.

ldnfan

W przypadku Igrzysk i Lawarence (zresztą miernych) wystąpiła podobna sprawa jak z KK, wylansował ją jeden hit, a zapomną o niej szybciej niż o KK. Z tych filmów co wymieniasz To D i U było przeciętne tak jak i KK w nim, a w Księżnej to przy Ralphie Fiennesie to się mogła schować, więc pisanie że to ona ratował film to obelga pod jego adresem.
3/4 filmów KK widziałem w żadnym nie robi furory, w tych które jako tako trzymały poziom to zawsze był ktoś lepszy od niej.
Gdyby nie Piraci do poważnych ról pierwszoplanowych by się nie dopchała. Zresztą poważnych filmów ma z 10, pierwsza dwudziestka dla niej to śmiech. Zresztą tak samo jak dla przynajmniej 10 aktoreczek które tam się znajdują wepchnięte przez tłuszcze po hicie kinowym, a wypchnięte za rok przez kolejne.

LordNeo

Ohhh balls ....O KK reżyserzy nie zapominają już od dawna, a dopiero teraz publiczność zaczęła zwracać na nią uwagę. Może mamy zupełnie inne wrażenia estetyczne, znaczy na pewno to jest problemem, dlatego się z Tobą nie zgodzę, każdy ma zresztą swoje zdanie.Gdyby nie Piraci - Jeez daj spokój, każdy, gdyby nie jakiś film, byłby mało znany, gdyby nie komedie Allena , Diane Keaton byłaby nikim, gdyby nie Absolwent - Dustin Hoffman itp itd. Dla kogoś i Piraci mogą być bajeczką, mało interesującą, KAŻDY MA SWÓJ GUST . Moim celem (zresztą nie aż tak mnie trapiącym) było wskazanie, że Keirze należy się miejsce wyżej niż Mila Kunis czy Jennifer Lawrence, ponieważ gra od nich dłużej i bierze poważniejsze role, w których się sprawdza. Nie musi być w pierwszej dwudziestce, bo na to uzbiera się trochę aktorek. Whatever, teraz zauważyłam, że ma 31 miejsce w rankingu. Jeszcze 10 oczek i będzie odpowiednio. Idź kłóć się na profilu innych aktorów, zrozum wreszcie koncepcje tego tematu :)

LordNeo

Aaaa, chodzi Ci, że napisałam w pierwszej dwudziestce?? Właśnie 21 miejsce też może być :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones