PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=458789}

Księżna

The Duchess
7,4 88 433
oceny
7,4 10 1 88433
6,4 16
ocen krytyków
Księżna
powrót do forum filmu Księżna

Film zaczyna się ciekawie. Książę Devonshire, wpływowy i bogaty członek wigów postanawia się ożenić aby zapewnić rodowi potomka. Jego wybór pada na młodą i podobno bardzo dobrze wychowaną lady Georgianę Spencer. Kiedy dochodzi do nocy poślubnej mamy najlepszą scenę w filmie. Konkretny Devonshire zamiast przedzierać się przez parę warstw sukni żony zwyczajnie ją rozcina, a stojąca z tyłu kamery pokazuje wieloletnie pręgi od gorsetu na młodej skórze Keiry. Potem jest już feministyczny standard - Georgiana nie może mieć syna a musi, więc pije jakąś wodę z uzdrowiska, i jeszcze coś tam, i w końcu się udaje, ale to nie koniec problemów, itd, itp. Keira jest chuda i płaska ale pokazała że jej postaci wcale takie być nie muszą. Georgiana niestety jest, ładnie wygląda ale tyle w niej tego reklamowanego czaru co kot napłakał.

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

Trochę płytko odebrałeś ten film.

ocenił(a) film na 3
jessamine

W nim nie ma nic skomplikowanego

_Andrzej_

Jeśli się jest płytkim jak łyzka, to faktycznie - nie ma nic.

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

Film nie musi opowiadać skomplikowanej historii a jednocześnie może ukazywać głębokie emocje i przeżycia bohaterów. Ja go odebrałam trochę inaczej - może dlatego, że jestem kobietą a może dlatego, że empatia i wrażliwość nie są mi obce.

ocenił(a) film na 7
jessamine

Nie ma to jak oceniać czyjąś wrażliwość na podstawie jednego króciutkiego zdania - piszę tutaj do obu użytkowników powyżej. I żeby nie było, sam film mi się podobał, tylko wkurza mnie postawa, którą tutaj prezentujecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones