PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=458789}

Księżna

The Duchess
7,4 88 433
oceny
7,4 10 1 88433
6,4 16
ocen krytyków
Księżna
powrót do forum filmu Księżna

Jeśli już się gdzieś pojawiło, to przepraszam, ale nie znalazłam. Specjalistką z historii nie jestem, stąd moje pytanie: czy w tamtych czasach kobiety pokazywały się publicznie będąc w ciąży? Czy nie było to coś "nieprzyzwoitego"? Wydaje mi się, że tak, podczas gdy w filmie księżna hasa sobie na przyjęcia z dość dużym brzuchem, ba, rozmawia o swoim stanie odmiennym z innymi mężczyznami. Chyba scenarzyści zagalopowali się, wydaje mi się, że w tamtych czasach nie było to ogólnie przyjęte (a zwłaszcza u księżnej!). Ale może się mylę i ktoś wie na ten temat coś więcej?

Nie wiem jak to wyglądało w XVIII w., natomiast mogę powiedzieć, że w XIX wieku kobieta w ciąży to był temat tabu. Nawet suknie typowo ciążowe zaczęto szyć bardzo późno.

ocenił(a) film na 7

Społeczeństwo oczekuje dziedzica króla. Wszyscy czekają, a wiadomość o ciąży księżnej to dla nich tylko radość. Brzemienna księżna powinna ogłosić swoim poddanym o ciąży, pokazywać się z nią. Jednakże w późniejszych dniach... końcowej "fazie" ciąży, kiedy brzuch jest już na prawdę duży, kobiety zamykane są w komnacie i doglądane przez kobiety, które przeprowadzają poród. Nie wiem skąd informacja, że nie powinno się pokazywać kiedy jest się w ciąży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones