PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31038}

Bunkier

The Hole
6,8 27 136
ocen
6,8 10 1 27136
6,4 5
ocen krytyków
Bunkier
powrót do forum filmu Bunkier

Dziwne, że nie zorientowali się, że te drzwi są zamykane na klucz od wewnątrz. Ja bym zaczął majstrować przy zamku. Poza tym skąd ona miała ten klucz? Od Martina? Była w nim w zmowie? Jak upozorowała jego śmierć? Zdążyła wsadzić mu klucz do kieszeni i jednocześnie zepchnąć z tamy? Jak to się ma do książki?

ocenił(a) film na 9
karmiacykolibry

Nic nie zrozumiałeś :)
1. Zapewne zamknięcie było i od zewnątrz, i od wewnątrz. Zapewne bohaterowie się zorientowali, że zamknięcie jest od wewnątrz, jednak Liz wszystkich przekonała, że to Martin ma klucz i to on ich ma otworzyć o wyznaczonym dniu.
2. Martin załatwił tylko miejscówkę i kluczyk, który potem podarował Liz. Przez cały ten czas ona miała ten kluczyk w bunkrze, jednak nie chciala otworzyć drzwi dopóki Mike się w niej nie zakocha.
3. Martin nie wiedział, że siedzą dalej w bunkrze i tam umierają, bo wyjechał na wycieczkę, z której oni uciekli. Sugerował ciągle pani psycholog, że to Liz jest za wszystko odpowiedzialna stąd były coraz większe wątpliwości w prawdomówność LIz.Natomiast policja ślepo wierzyła Liz, bo ta dobrze grała biedną i zastraszoną, podczas gdy Martin miał postawę gościa, który ma to w dupie, bo go to nie dotyczy i ma alibi jak wół :)
4. Liz przed zepchnięciem Martina do wody go przytuliła i głaskała jedną ręką po głowie, zapewne wtedy wsunęła mu delikatnie kluczyk do kieszeni, a potem go wypchnęła, kiedy już rozluźnił się w jej objęciach.
Książki nie czytałam, ale mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości co do niektorych wątków w filmie :)

aasiia1

Nawet jeśli wyjaśnimy te niuanse, film jest pełen absurdów i nielogiczności, wręcz powiedziałbym, że takich typowo polskich błędów.
Najbardziej rozbawiła mnie scena, gdy Liz się rozkleja w bunkrze, jej koledzy ją pocieszają, tulą itd., a Liz po dwóch sekundach unosi głowę i rozbrajająco stwierdza:
- "I'm ok".....

No serio? :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones